Після купівлі гарної пари взуття і перших тижнів експлуатації дуже часто виникає питання про те, як правильно за ним доглядати.

Тому нижче ми написали для вас кілька рекомендацій щодо того, як правильно чистити і зберігати взуття з різних матеріалів. Це допоможе зберегти матеріалам свої властивості, а вашій улюбленій парі взуття - чудовий вид.

Як правильно чистити взуття?

Чистити взуття бажано не перед виходом з дому, а відразу після приходу з вулиці. Матеріал взуття визначає те, як це взуття в подальшому потрібно буде чистити:

  • Для очищення взуття з текстилю потрібно м'яко стерти свіжі забруднення тканиною з мильним розчином (не потрібно з зусиллями втирати плями в тканину), потім щіткою середньої або м'якої жорсткості відтерти глибокі плями, після чого повторно протерти тканиною з мильним розчином всю поверхню взуття.
  • Велюр, нубук і замша чистяться тільки в сухому стані. Для початку потрібно очистити поверхню замші від пилу за допомогою фланелевої серветки. Для видалення пилу і бруду з таких матеріалів використовують спеціальну гумку або щітки. Завдяки цьому структура ворсистої частини стає знову шорсткуватою. В якості миючого засобу підходять піноочисники, які глибоко очищають ворсистий матеріал.
  • Шкіряне взуття слід мити м'якою тканиною або губкою, змоченою в теплій, злегка мильній воді. Це ефективно позбавить взуття від забруднень і не подряпає поверхню шкіри. Категорично не можна використовувати засоби, які містять відбілюючі речовини. Після висихання шкіряне взуття потрібно обробити безбарвним захисним спреєм для шкіряного взуття.

Як правильно сушити взуття?

  • Сушіть взуття тільки при кімнатній температурі. Категорично забороняється прискорювати процес сушіння за допомогою радіаторів, фена, вогню та інших електричних нагрівальних приладів або прямих джерел тепла (батареї, електронагрівачі і ін.).
  • Для збереження форми рекомендується використовувати спеціальні вставки-каркаси або набивати взуття папером або старими газетами, які добре вбирають в себе вологу. Зазвичай, волога з взуття виходить через 20 годин.
  • Слід періодично провітрювати взуття для того, щоб замша або шкіра могла повністю просохнути.
  • Після сушіння взуття слід обробити кремом-аерозолем.

Які дії можуть зашкодити вашому взуттю?

  1. Прання в пральній машині. Більшість повсякденного взуття не можна прати в пральній машинці, тому що прошивка і інші елементи конструкції можуть не витримати такого впливу. Теж саме стосується замочування. А ось устілки та шнурки навпаки рекомендується прати саме в машинці або поміняти на нові.
  2. Неповне висихання взуття. Взуття носиться тільки в повністю висушеному стані, тому після того, як ви їх помили, обов'язково потрібно дати взуття повністю висохнути. В іншому випадку неприємний запах і погіршення властивостей матеріалів вам гарантовані.
  3. Неправильні умови для висихання - використання радіаторів, фена, вогню та інших електричних нагрівальних приладів, батареї і електронагрівача псують властивості матеріалів, внаслідок чого взуття може розклеїтись, розірватися або деформуватися. Сушіть взуття тільки при кімнатній температурі!
  4. Неправильний процес експлуатації - носити закрите взуття потрібно тільки в шкарпетках, одягати взуття бажано за допомогою допоміжної взуттєвої ложки, знімати необхідно попередньо повністю розшнурувавши вашу пару взуття, а не наступаючи на задник і деформуючи загальний каркас.

Загальні рекомендації:

  1. Купуючи взуття, правильно вибирайте розмір та повноту моделі з урахуванням особливостей вашої стопи. У разі невідповідності розміру взуття і розміру вашої ноги згодом може виникнути ряд проблем: зміна первісної форми вироби, розходження швів або ж місцями шкіра може лопатися і тріскатися. Обережно поводьтеся з декоративною фурнітурою, щоб не перетягувати шнурки на гомілковостопному суглобі для уникнення розриву шкіри або кріплення.
  2. Носіть взуття відповідно до його призначення та сезонністі. Наприклад, шкіряне взуття легко промокає - надягати таку пару в дощ вкрай небажано.
  3. Перед тим, як ви почнете носити ваше нове взуття, обов'язково протріть його сухою м'якою тканиною або щіткою і обробіть водовідштовхувальним спреєм або розчином.
  4. Регулярно наносьте на поверхню спеціальні засоби, що захищають взуття від води, снігу і солі в період активних опадів.
  5. Постійно сушіть взуття, коли його не носите. Також враховуйте, що при впливі природної вологи стоп, а також при намоканні взуття може забарвлювати ваші шкарпетки, колготи або шкіру.
  6. Користуйтеся спеціальними дезодорантами, які усувають неприємний запах і вбивають бактерії та грибок.
  7. Зберігайте взуття в період, коли ви його на носите, з допоміжними колодками або зім'ятим папером всередині для підтримки форми.

І пам'ятайте, що правильний догляд за взуттям значно подовжує термін його експлуатації!

Довгого вам терміну експлуатації!

Ваш ROZMIR